Новини | Тиждень права
гру 15, 2017


10 грудня святкують Міжнародний день прав людини. 1948 р. ООН ухвалила Загальну декларацію прав людини, яка стала першим міжнародним документом, в якому були чітко сформульовані положення про права людини. 4 грудня 1950 року на засіданні Генеральної Асамблеї ООН було запропоновано щорічно відмічати цю дату як Міжнародний день прав людини. 

Головна мета Міжнародного дня прав людини – привернути увагу суспільства до понять свободи, безпеки й чесності людей по відношенню одне до одного.

Починаючи від 1950 року, проводяться пленарні засідання ООН і всесвітня організація відзначає тих, хто зробив вагомий внесок у захист людських прав і свобод, а Норвезькій Нобелівський комітет в Осло вручає 10 грудня Нобелівську премію миру.

У навчальних закладах, як правило, проводяться різноманітні заходи – тематичні бесіди, уроки, тижні права, конкурси та вікторини на знання прав людини.

У Ніжинському медичному коледжі в рамках Всеукраїнського тижня права відбувся ряд заходів.

4 грудня 2017 року викладачем Гулак І.В. була проведена олімпіада з Основ правознавства серед студентів груп 2 м/с А та 2 м/с Б спеціалізації Сестринська справа з метою розвитку творчих здібностей студентів, підвищення інтересу до знань своїх прав. Під час олімпіади перевірялися знання теорії та вміння її застосування на практиці.

Також відбулась гра «Юридичний аукціон». В даному заході брали участь три команди, сформовані із студентів групи 1 ф В та були присутні вболівальники з групи 2 ф В. Рівень правових знань гравців оцінювало компетентне журі в складі: завідуючої відділення Тригуб Т.В., викладачів Радченко Т.В. та Гулак І.В.. Ведучою «Юридичного аукціону» була викладач суспільних дисциплін Зінченко І.В.. Захід пройшов жваво, вболівальники та учасники конкурсів з захопленням долучилися до гри, показали гарні знання з дисципліни Основи права.

 7 грудня 2017 року викладачем Гулак І.В. було проведено круглий стіл на тему: «Україна і світовий правопорядок» серед студентів груп 1 ф Б, 2 м/с А, 2 м/с Б.

Під час круглого столу студенти отримали уявлення про міжнародні організації; сформували основні поняття з даної теми; навчились працювати з різними джерелами знань.

Дані заходи показали, що в своїй більшості студенти зможуть зорієнтуватися в складних життєвих ситуаціях, пов’язаних з порушенням прав особи і громадянина. Сприяли розвитку спостережливості та логічного мислення, пізнавального інтересу до історії та правознавства; закріпленню навичок та вмінь висловлювати свої думки.