Новини | Мандри історією фітотерапії
гру 19, 2017


Лікарські рослини - найбільше диво природи, царство краси і наше цілюще багатство. З глибокої старовини людина використовувала рослинний світ для полегшення своїх недуг. Спостережливість і народна мудрість заклали основу вживання рослин для  лікування людини, що втілилось у науці фітотерапії.

18грудня 2017року у групі  2м/сБ спеціальності Сестринська справа керівником групи Телефус Н.В. була проведена година спілкування на тему: «Цілюща сила лікарських рослин».

Завдяки досягненням сучасної фармакології в свідомості багатьох поселився міф про чарівну таблетку, що здатна швидко та ефективно вилікувати від усіх недуг. В порівнянні з цим дивом фармакологічної промисловості, рослини, що ростуть поряд з нами виглядають непереконливо. З іншого боку людина  намагається  доторкнутись до природи, використовувати ті засоби, якими лікувались наші пращури. Опинившись на перехресті цих протирічь фітотерапія обросла значною кількістю легенд і міфів. Руйнівники міфів розвінчали деякі міфи та легенди, які складалися в суспільстві стосовно лікування рослинами. У теплій невимушеній атмосфері студенти та гості заходу здійснили подорож у часі.  На кожній із зупинок мандрівники дізнавались цікаві факти про історію розвитку фітотерапії, легенди, якими оповито використання лікарських рослин. Знавці поділилися знаннями щодо збирання, висушування та використання рослинної сировини з лікувальною метою.

А на завершення всі учасники заходу скуштували запашний чай з м'яти, меліси, узвар та цукерки, що виготовили самостійно з плодів рослин.