Новини | Подолаємо туберкульоз разом!
кві 3, 2018


24 березня - Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Ця дата пов’язана з історичними подіями. У цей день в 1882 році доктор Роберт Кох відкрив збудника туберкульозу, що стало першим кроком на шляху діагностики та лікування цієї хвороби. Святкова дата, зародившись у другій половині минулого століття, була ініціативно підтримана Всесвітньою організацією по боротьбі з туберкульозом і свято було прийнято на офіційному рівні. З того дня День боротьби з туберкульозом відзначається щороку.

Туберкульоз є небезпечним інфекційним захворюванням, що забирає життя людей у ​​всьому світі. З ним пов'язані значні економічні та соціальні наслідки.В Україні на цю недугу хворіє понад 250 000 осіб і найбільша тривога полягає у тому, що наша країна – одна зі світових країн-лідерів по туберкульозу. Епідемічна ситуація в області залишається напруженою так у 2017 році зареєстровано 602 нових випадків захворювання на туберкульоз. Що стосується нашого міста, то у 2017 році було зареєстровано вперше 23 випадки, з них 10 осіб – виявлені під час профілактичного огляду. За 2 місяці 2018 року вже виявлено 7 хворих, 2 з них при профогляді.

Всесвітній день боротьби із туберкульозом — це можливість підвищити обізнаність громадян про симптоми недуги та запобігання її розповсюдженню.  Нажаль, на туберкульоз може захворіти кожний.

Щоб привернути увагу до такої небезпечної недуги та запобігти її розповсюдженню студенти  Ніжинського медичного коледжу разом з викладачами провели різноманітні акції метою яких було проведення санітарно – освітньої роботи серед молоді шкіл, відвідувачів лікувально профілактичних закладів міста, пересічних громадян.

Студенти проводили інформаційно-пропагандистську роботу щодо необхідності якнайширшого залучення населення до профілактичних оглядів на туберкульоз, інформували про шляхи його передачі, та вчасного виявлення симптомів хвороби та наголошували, що основним методом вчасної діагностики туберкульозу залишається - флюорографія.

Нагадуємо: з метою раннього виявлення туберкульозу,  дітям та підліткам необхідно робити туберкулінову пробу (реакцію Манту).  Дорослі та підлітки, починаючи з 15-річного віку, повинні перевіряти свої легені на флюорографії один раз на рік.

Туберкульоз можна лікувати і виліковувати.

При захворюванні на туберкульоз, людина повинна приймати ліки за суворою схемою, призначеною лікарем.

Пам’ятайте! При своєчасному виявленні та лікуванні туберкульоз виліковний, тому не забувайте щорічно проходити профілактичні медичні огляди та при появі підозрілих симптомів звертатися до лікаря!