Новини | Участь у загальноміському засіданні за круглим столом «Досвід реалізації політики протидії домашньому насильству у місті Ніжині»
лис 30, 2018


Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».

У Ніжинському районі акція стартувала 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.

27 листопада 2018 року в малій залі виконавчого комітету Ніжинської міської ради у рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» відбулося засідання за круглим столом на тему: «Досвід реалізації політики протидії домашньому насильству у місті Ніжині», які працюють у напрямку попередження та протидії домашньому насильству.

У заході взяли участь і представники Ніжинського медичного коледжу Чернігівської обласної ради: практичний психолог Чорненко Ю.С., викладач історії і права Зінченко І.В. та студенти першого курсу групи 1фА спеціалізації «Лікувальна справа» Гомоляко Дар’я, Ткачук Анна, Гриценко Яна, Даценко Анастасія. Крім активної участі в обговоренні важливості піднятого питання, студентки продемонстрували власні креативні доробки у вигляді власноруч зробленої стіннівки «НІ ГЕНДЕРНОМУ НАСИЛЬСТВУ». Метою цієї роботи було: привернути увагу соціуму до такої тривожної, але актуальної теми в наш час, як прояви гендерного насильства в сім’ї в будь-якому вигляді. Присутні говорили про реалізацію політики у даному напрямку, обговорювали питання налагодження ефективної взаємодії між відділами, службами, працівниками поліції, закладами освіти щодо попередження, вчасного виявлення фактів вчинення домашнього насильства у межах Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Наголошувалася особлива важливість роботи психологічних служб з сім’ями, у яких виховуються діти і які є свідками фактів вчинення домашнього насильства.

Проблема домашнього насильства залишається актуальною, не дивлячись на довготривалу правову, соціально-педагогічну та психологічну роботу щодо подолання цього явища. Важливими є просвітницькі заходи, щодо зміни менталітету нашого народу, розширенню знань в правовому полі, формуванню інформаційного простору, що навчить спілкуванню в сім'ї, запропонує інші, ненасильницькі шляхи вирішення домашніх конфліктів.