Новини | Засідання Ради директорів ЗВО І-ІІ р.а. Чернігівської області
гру 22, 2018


20 грудня 2018 року на базі Ніжинського медичного коледжу Чернігівської обласної ради проведено засідання Ради директорів ЗВО І-ІІ р.а. Чернігівської області.

Засідання відкрила та виступила з доповіддю на тему: «Формування професійної свідомості майбутнього фахівця шляхом вивчення історії навчального закладу» директор Ніжинського медичного коледжу Дуднік С.О. Лейтмотивом виступу стали слова Михайла Грушевського: «Завдяки історичній пам’яті людина стає особистістю, народ – нацією, країна – державою». Світлана Олександрівна пригадала історію коледжу та його випускників, які відомі не тільки на теренах нашої області, а і всієї України, таких як Фаль В.П., заслужений лікар, лауреат Державної премії України. Саме історична пам'ять, історичне надбання і допомагає формувати професійну свідомість студентів, дає змогу оживити навчальний та виховний процес, сприяє, пробуджує і підтримує цікавість до навчання, творчості та майбутньої професії.

Досвідом роботи щодо особливостей надання робітничих професій у ЗВО І-ІІ рівнів акредитації поділилася заступник директора з навчально-методичної та виховної роботи Чернігівського кооперативного коледжу Минько О.Л.

Радченко В.М., голова Ради директорів ЗВО І-ІІ р.а. Чернігівської області, проаналізував підписаний 14 жовтня 2018 року представниками МОН, Першим заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, головою підкомітету з питань вищої освіти Співаковським О.В. та народним депутатом України Марченком О.О. Меморандум про взаєморозуміння щодо перспективних шляхів законодавчого врегулювання розвитку післяшкільної неуніверситетської освіти в Україні. Також керівники коледжів були ознайомлені з результатами роботи робочої групи, що працює над розробкою єдиного узгодженого проекту Закону «Про фахову передвищу освіту».

Віктор Миколайович розповів про результати обласних етапів Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т.Шевченка та Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика.

Під час дискусії на засіданні були обговорені питання про державну підсумкову атестацію, зовнішнє незалежне оцінювання та шляхи вирішення проблеми булінгу серед студентів.

Директор Ніжинського медичного коледжу Дуднік С.О. ознайомила присутніх з навчально-матеріальною базою навчального закладу.