Новини | Літературний доробок коледжу
лют 28, 2019


Ніжинський медичний коледж Чернігівської обласної ради – «Джерело медичних знань та милосердя» – саме під такою назвою побачила світ книга нарисів з історії медичного закладу, яка охопила період з 1907 року – року заснування фельдшерсько-акушерської школи лікаря П.А.Буштедта, до сьогоднішніх днів.

Довгоочікуваний захід – презентація книги-нарисів – відбувся у коледжі 27 лютого 2019 року. Радісну подію з господарями закладу ділили і представники влади, медичної спільноти, випускники, історики, архівні та бібліотечні працівники, а саме: Івашин Вячеслав Анатолійович – голова Ніжинської районної державної адміністрації; Микитко Вікторія Сергіївна – начальник відділу забезпечення збереженості документів Державного архіву Чернігівської області в м.Ніжині; Кедун Іван Станіславович – кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Ніжинського державного університету ім. М. Гоголя, науковець, археолог, викладач, педагог; Петриченко Віктор Анатолійович – викладач соціально-гуманітарних дисциплін, Руденко Михайло Іванович – випускник, лікар Чернігівської обласної лікарні, член національної спілки письменників України, лауреат обласної літературної премії ім. М.М.Коцюбинського, Самболя Григорій Трохимович – випускник, лікар-рентгенолог Чернігівської обласної дитячої лікарні, Костирко Олександр Михайлович – випускник, головний лікар КЛПЗ «Ніжинська центральна міська лікарня ім. М.Галицького», Коросько Іван Володимирович – випускник, головний лікар КЛПЗ «Ніжинський протитуберкульозний диспансер», Єкименко Олена Євгеніївна – директор Ніжинської центральної бібліотеки.

Що ж передувало цій події? Що стало поштовхом до такої праці?

Передусім до вивчення своєї історії спонукало 110-річчя коледжу, яке ми відзначили у 2017 році. Пошуковою роботою займалась група ентузіастів-викладачів, озброєна виданням Петриченка В.А. «Ніжинський медичний коледж: фонди, справи, документи» (архівний показчик). Праця Віктора Анатолійовича систематизувала архівні матеріали про наш навчальний заклад і допомогла ентузіастам-дослідникам не втратити час під час пошукової роботи.

Визнаємо, що було складно, адже ми – викладачі, не фахівці архівної справи, та допомога працівників відділу забезпечення збереженості документів Державного архіву Чернігівської області в м.Ніжині, на чолі з начальником відділу Микитко В.С., сприяла успішному опрацюванню історичних документів.

До архівної роботи надихала впевненість в тому, що згодом історію медичного коледжу знатимуть і в колективі, і широкий загал. З великою повагою  і любов’ю, благоговінням гортали ми сторінки сторічної давності. Пишались колективом, закладом, хвилювались за негаразди, раділи досягненням.

Сьогодні дуже приємно згадувати плідний рік роботи в архіві і дякувати викладачам коледжу, які з честю справились з нею, а це: Дуднік С.О., Михальченко Г.М., Глазкова Л.Г., Нікитенко О.В., Фокіна Л.Д., Слюсарчук Т.Ю., Руденко Ю.С., Первушина І.І., Лук’яненко І.М.

Першим підсумком роботи в архіві було оформлення матеріалів у доповіді та створення презентацій. Своїм надбанням ми радо ділились із колективом як співробітників, так і студентів під час ряду науково-практичних конференцій та обласного семінару.

Скомпонувати наші роботи у загальну працю нам допоміг Кедун І.С. І ось з’явилось друковане видання, спонсороване самими ж авторами книги –нарисів «Джерело медичних знань та милосердя».

Ця робота – констатація тільки тих фактів і документів, які ми знайшли в архівах міста. Аналізувати їх ми залишили на розсуд читача.

І вже під час презентації ми разом з Іваном Станіславовичем накреслили нові  шляхи подальшого вивчення історії коледжу та співпраці. Слушні доповнення по оформленню матеріалів отримали і від директора Ніжинської міської бібліотеки Єкименко О.Є.

Книга нарисів стала початком вивчення історії Alma mater. І ще дуже багато необхідно зробити, адже архівні матеріали зберігаються і в фондах державного архіву м. Чернігова. Але головна наш історія – це люди: співробітники, викладачі, випускники. Саме вони і їх нащадки можуть допомогти нам писати справжню історію.

Тому, з метою збереження історичної пам’яті у нашому закладі у 2017 році був відкритий Музей коледжу, який увібрав у себе і архівні надбання, і нині поповнюється спогадами випускників та співробітників, світлинами і медичними артефактами, документами, літературою.

Слова підтримки і вдячності ми отримали і від випускників нашого закладу – Костирко О.М., Руденка М.І., Самболі Г.Т.

Приємно вразив нас і голова Ніжинської райдержадміністрації Івашин В.А., який запропонував і його долучити до подальшого вивчення історії закладу, адже і його мама була випускницею Ніжинського медичного коледжу (1946-1949 роки навчання).

Учасники зустрічі були одностайні: не зупинятися на досягнутому і продовжувати пошукову роботу надалі.

Тому, користуючись нагодою, ми вже вкотре запрошуємо до співпраці наших випускників різних років щодо збереження історичної пам’яті. Нам важливі Ваші спогади і про свої роки навчання і про викладачів і альбоми із світлинами. Давайте залишимо нашим нащадкам не скупі цифри та дати, а багату, наповнену подіями, історію закладу.

Колектив Ніжинського медичного коледжу щиро вдячний усім причетним до презентації книги-нарисів. Дякує за підтримку і розуміння.

 

З повагою,

директор коледжу, співавтор

книги-нарисів «Джерело медичних знань та милосердя»

С.О.Дуднік